2019 Trend Gelin Makyajı Nasıl Olmalı

No comments

Düğün gününde gelin makyajı her gelinin en büyük korkusudur. Her gelinin yüz hatları ve tarzı farklıdır bu sebeplerden dolayı gelin için en uygun makyajı belirlemek çok önemlidir. Yüz hatlarına ve tarzına aykırı yapılacak olan makyaj çok güzel bir kadını bile çok kötü gösterebilir.Yani sonuç olarak gelin makyajı doğru yapıldığında gelinleri prenses haline dönüştürürken , yanlış makyaj tamamen külkedisine çevirebilir. En özel ve hayatınızda en güzel olmak isteyeceğiniz bu günde sizi anlayan ve işinde başarılı kişilerle çalışmak en doğrusudur. Kendinizde yüzünüze yakışan makyajı bularak makyajınızı yapacak kişiyi yönlendirebilirsiniz. Şimdi gelin makyajında en önemli ipuçlarını birlikte inceleyelim… PROVA YAPTIRIN! Düğün gününüzden önce çalışacağınız kişinin sizin için doğru olup olmadığını anlamak için mutlaka prova talebinde bulunun.Bu prova sırasında kendinize en çok yakıştırdığınız makyaj tarzlarından ve renklerinden bahsederek makyözünüze yardımcı olabilirsiniz. Özgürce denemeler yaparak doğru makyajı bulduğunuz takdirde o gün için içiniz rahat bir şekilde beklemeye başlayabilirsiniz. SUYA DAYANIKLI MALZEMELER SEÇİN! En önemli konu ise seçeceğiniz malzemelerdir. Makyözünüzden suya dayanıklı malzemeler kullanmasını isteyerek makyajınızı garanti altına alabilirsiniz. İlk adım olarak fondöteninizin altna uygulanacak bazın cilt tpinize göre olması ve makyajı tutma özelliğinin olması çok önemlidir. Bu adımdan sonra sıra fondöten seçiminde fondöteninizin suya dayanıklı olması çok önemlidir çünkü o gün en hareketli olacağınız günlerden biri olacak ve tebrikleri kabul etme sırasında kucaklaşmalar yaşadıkça yüzünüzdeki makyajın davetlilerin üzerinde kalmasını hangi gelin ister ki ! Mutlaka suya dayanıklı seçilmesi gereken en önemli malzemelerden diğeri ise rimel. O gün çok fazla duygu geçişi yaşayacağınız için ağladığınızda bütün yüzünüzü simsiyah yapacak bir rimelden kaçmanız gerekli. Eğer suya dayanıklı rimelinizin verdiği efekt ve sonucu sevmiyorsanız normal rimelinizi uyguladıktan sonra en üst kata ince bir tabaka halinde suya dayanıklı rimeli geçerek makyajınızı garanti altına alabilirsiniz.

GÖZ HATLARINIZI ORTAYA ÇIKARIN!

Göz hatlarınızı ortaya çıkaracak gölgelendirmelerden korkmayın, bu adım göz makyajınızın temelini oluşturacak ve diğer farları ortaya çıkaracaktr. Son olarak kaş kemiklerinizi aydınlatarak ortaya çıkarmayıda unutmayın!

ALLIK KULLANMAKTAN ÇEKİNMEYİN!

Gelin makyajında en sevdiğim dokunuşlardan biri allıktır. Çoğu insanın aklına gelin dendiğinde masum bir görüntü gelir allık tamda bu görüntüyü sağlamak için kullanabileceğiniz bir malzeme. Ten renginize uyacak şekilde şeftali yada pembe tonlarıyla yanağınıza utanmışta kızarmış efekt verebilirsiniz. Allıktan sonra yüzünüzün yüksek bölgelerini şampanya rengi bir aydınlatıcıyla aydınlatarak ortaya çıkardığınız takdirce fresh bir görüntüyü tamamlamış olacaksınız.

RUJUNUZLA MAKYAJINIZI CANLANDIRIN!

Son adım olan rujunuzla makyajınızı taçlandırın. İster nude , şeftali,pembe tonları kullanarak ister kırmızı yada koyu renkler kullanarak makyajınızı noktalayabilirsiniz. Ruj uygulamasında en önemli nokta göz makyajınızla uyumlu olmasıdır.

burakkaradag2019 Trend Gelin Makyajı Nasıl Olmalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir